Solgar DL-Fenyylialaniini (DLPA) 500 mg, 50 kaps.
Solgar® DLPA (DL-Fenyylialaniini) on korkealaatuinen aminohappovalmiste, joka sisältää luonnollista L-fenyylialaniinia sekä sen vastakkaista D-muotoa.
Solgar® DLPA (DL-Fenyylialaniini) on korkealaatuinen aminohappovalmiste, joka sisältää luonnollista L-fenyylialaniinia sekä sen vastakkaista D-muotoa.
Aminohapot ovat proteiinien rakennuspalikoita ja niitä tarvitaan useisiin kehon eri toimintoihin, kuten hormoneille, entsyymeille, aivojen ja hermoston välittäjäaineille ja vasta-aineiden tuotannolle. Aminohapot voivat olla joko välttämättömiä tai ei-välttämättömiä. Välttämättömia aminohappoja elimistö ei voi tuottaa itse, ja ne on saatava ravinnosta. Aminohappoja saa ravinnosta mm. lihasta, pavuista ja kananmunasta.
Käyttö
Solgar DLPA (DL-Fenyylialaniini) suositeltu annostus on 1-2 kapselia päivässä ruokailujen välissä. Annostusta ei saa ylittää.
Ainesosat
Aktiiviset ainesosat (1-2 kapselia):
DL-Fenyylialaniini (vapaa muoto) 500-1000 mg
Muut ainesosat: Kuorilo (hydroksipropyylimetyyliselluloosa), paakkuuntumisenestoaineet (rasvahappojen magnesiumsuolat, piidioksidi), täyteaine (hydroksipropyyliselluloosa).
| SKU | 033984010109 |
|---|---|
| Tavaramerkki | Solgar |
-
Solgar L-Metioniini 500 mg, 30 kapsTarjoushinta 11,68 € Normaalihinta 12,98 € -
Solgar A-vitamiini 5000 IU (retinyylipalmitaatti), 100 tablTarjoushinta 16,99 € Normaalihinta 18,88 € -
Solgar N-Asetyyli L-Kysteiini (NAC) 600 mg, 60 kapsTarjoushinta 32,52 € Normaalihinta 36,13 € -
Solgar L-Tyrosiini 500 mg, 50 kapsTarjoushinta 18,88 € Normaalihinta 20,98 €


