Devisol Mustikka 50 mikrog 200 tabl
DeviSol Mustikka 50 mikrog on aidon mustikan makuinen D-vitamiini puru-/imeskelytabletti. Makeutettu ksylitolilla ja sorbitolilla. Sisältää hyvin imeytyvää D3-vitamiinia. Saatavilla 200 tabl. pakkauksissa.
DeviSol Mustikka 50 mikrog on aidon mustikan makuinen D-vitamiini puru-/imeskelytabletti. Makeutettu ksylitolilla ja sorbitolilla. Sisältää hyvin imeytyvää D3-vitamiinia. Saatavilla 200 tabl. pakkauksissa.
Käyttö
1 tabletti päivässä. Suositeltu vuorokausiannos (1 tabletti) sisältää 50 mikrog* D3-vitamiinia. *1000 % vuorokautisen saannin vertailuarvosta
Ravintolisä. Suositeltua vuorokausiannosta ei saa ylittää. Ravintolisä ei korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota eikä terveitä elämäntapoja. Säilytetään huoneenlämmössä pienten lasten ulottumattomissa. Laktoositon, hiivaton, gluteeniton. Ei sisällä soijaa tai liivatetta. Liiallisella käytöllä voi olla laksatiivisia vaikutuksia.
Ainesosat
Makeutusaine (ksylitoli, sorbitoli), kolekalsiferoli(D3)-valmiste, paakkuuntumisenestoaine (rasvahappojen magnesiumsuolat, piidioksidi), täyteaine/fyllnadsmedel (hydroksipropyyliselluloosa), mustikkajauhe (0,5 %), luontainen
aromi/naturlig arom (mustikka/blåbär).
| SKU | 6432100054838 |
|---|---|
| Tavaramerkki | Orion |
-
CCS Jalkavoide, 175 mlTarjoushinta 11,90 € Normaalihinta 14,00 € -
Puhdistamo Super D-vitamiini 100 µg, 120 kapsTarjoushinta 14,96 € Normaalihinta 19,95 € -
Remescar Eye Bags and Dark Circles silmänympärysvoide tuubi 8 mlTarjoushinta 27,23 € Normaalihinta 38,90 € -
Apteq Biotiini Extra 5000 µg 180 kapsTarjoushinta 23,92 € Normaalihinta 29,90 € -
Eucerin Hyaluron-Filler Epigenetic Serum 30 mlTarjoushinta 30,40 € Normaalihinta 38,00 €








