A-Derma Exomega Control lotion 200ml
Kevyt emulsiovoide kuivalle iholle, nopea ja helppo levittää. Kosteuttaa ja palauttaa ihon kimmoisuuden ja pehmeyden. Tehokas ja ainutlaatuinen kasviperäinen tuote sisältää Rhealba®-kauranversouutetta ja Filaxerinea, jotka tehoavat tutkitusti kuivaan ja atooppiseen ihoon.
-
UUSI JA VIELÄKIN TEHOKKAAMPI KOOSTUMUS, TUTKITTU TEHO. Hillitsee kutinaa. Rauhoittaa välittömästi ja vähentää kuivan ihon aiheuttamaa ärsytystä.
-
ERITYISEN TURVALLINEN JA LUONNOLLINEN:
100-prosenttisesti luomuviljelyn standardien mukaisesti viljelty Rhealba®-kauranversouute. 100-prosenttisen steriili ja säilöntäaineeton valmiste (200ml tuubi) -
VAIN 1 LEVITYSKERTA PÄIVÄSSÄ RIITTÄÄ: 24 tunnin kosteuttava vaikutus.
Kevyt emulsiovoide kuivalle iholle, nopea ja helppo levittää. Kosteuttaa ja palauttaa ihon kimmoisuuden ja pehmeyden.
-
UUSI JA VIELÄKIN TEHOKKAAMPI KOOSTUMUS, TUTKITTU TEHO. Hillitsee kutinaa. Rauhoittaa välittömästi ja vähentää kuivan ihon aiheuttamaa ärsytystä.
-
ERITYISEN TURVALLINEN JA LUONNOLLINEN:
-
100-prosenttisesti luomuviljelyn standardien mukaisesti viljelty Rhealba®-kauranversouute.
-
100-prosenttisen steriili ja säilöntäaineeton valmiste (200ml tuubi)
-
-
VAIN 1 LEVITYSKERTA PÄIVÄSSÄ RIITTÄÄ: 24 tunnin kosteuttava vaikutus.
Saatavilla myös täyteläisemmät vaihtoehdot Cream ja Balm.
Käyttö
-
Levitetään iholle kerran päivässä. Kasvoille ja vartalolle.
-
Sopii vauvoille, lapsille ja aikuisille.
-
Voide hierotaan kevyesti puhtaalle iholle. Paras hoitotulos saadaan käyttämällä ihon puhdistukseen Exomega Control Foaming gel tai Exomega Control Shower oil -tuotteita.
-
Vältä voiteen käyttöä kohdissa, joissa iho on rikki.
Ainesosat
WATER (AQUA), GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE, NIACINAMIDE, PEG-100 STEARATE, 10-HYDROXYDECENOIC ACID, AVENA SATIVA (OAT) LEAF/STEM EXTRACT (AVENA SATIVA LEAF/STEM EXTRACT)*, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL (OENOTHERA BIENNIS OIL), POLYACRYLATE-13, POLYISOBUTENE, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE.
*RHEALBA® OAT FROM ORGANIC AGRICULTURE/ RHEALBA® HAVRE ØKOLOGISK DYRKET.
| SKU | 3282770149753 |
|---|---|
| Tavaramerkki | A-Derma |
-
Puhdistamo Super D-vitamiini 100 µg, 120 kapsTarjoushinta 15,43 € Normaalihinta 17,14 € -
Berocca Energy Orange poretabletti säästöpakkaus 60 kplTarjoushinta 17,91 € Normaalihinta 19,90 € -
Remescar Eye Bags and Dark Circles silmänympärysvoide tuubi 8 mlTarjoushinta 29,18 € Normaalihinta 38,90 € -
Apteq Biotiini Extra 5000 µg 180 kapsTarjoushinta 26,04 € Normaalihinta 28,93 € -
Biogaia Gastrus Pure maitohappobakteerivalmiste 60 kapsTarjoushinta 18,08 € Normaalihinta 20,09 € -
Eucerin Hyaluron-Filler Epigenetic Serum 30 mlTarjoushinta 32,06 € Normaalihinta 45,80 € -
Avene Soothing Eye Contour Cream 15mlTarjoushinta 19,60 € Normaalihinta 28,00 €
-
A-Derma Exomega Control balm 200mlTarjoushinta 16,83 € Normaalihinta 19,80 € -
A-Derma Exomega Control cream 400 mlTarjoushinta 22,87 € Normaalihinta 26,90 € -
A-Derma Exomega Control lotion 400mlTarjoushinta 22,87 € Normaalihinta 26,90 € -
A-Derma Exomega Control shower oil 200mlTarjoushinta 11,82 € Normaalihinta 13,90 €


