A-Derma Dermalibour+ barrier cream 100ml
Dermalibour+ Barrier cream on tehokas suojavoide iholle, joka altistuu ulkopuoliselle rasitukselle.
Kevyt, tahmaamaton suojavoide eristää ja suojaa ihoa ulkopuoliselta rasitukselta ja kosteuttaa luonnollisten vaikuttavien aineidensa ansiosta.
Kätevä pakkauskoko, soveltuu hyvin ammattikäyttöön (kampaaja, mekaanikko, leipuri, puutarhuri, hoitohenkilöstö) tai otettavaksi mukaan matkalle tai töihin.
Dermalibour+ Barrier cream on tehokas suojavoide iholle, joka altistuu ulkopuoliselle rasitukselle:
-
sää (tuuli, kylmyys)
-
vesi (merivesi, kloorivesi)
-
mekaaninen ärsytys (toistuva hankaus)
-
kemiallinen ärsytys (pesu- ja puhdistusaineet)
-
ärsytystä aiheuttavat metallit (nikkeli)
Kevyt, tahmaamaton suojavoide eristää ja suojaa ihoa ulkopuoliselta rasitukselta ja kosteuttaa luonnollisten vaikuttavien aineidensa ansiosta.
Suojavoide on hajusteeton, ja sitä voidaan käyttää kasvoilla, käsissä, vartalolla ja intiimialueilla. Tuote sopii koko perheelle, niin vauvoille, lapsille kuin aikuisillekin. Voide sopii myös atoopikoille, ja se on hyvin siedetty.
Käyttö
2–3 kertaa päivässä ongelma-alueelle puhtaalle iholle
Ainesosat
WATER (AQUA), MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDIUM), CAPRILYC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, ISODODECANE, ZEA MAYS (CORN) STARCH (ZEA MAYS STARCH), ZINC OXIDE, PEG-22/-DODECYL GLYCOL COPOLYMER, BEESWAX (CERA ALBA), AVENA SATIVA (OAT) LEAF/STEM EXTRACT (AVENA SATIVA LEAF/STEM EXTRACT)*, CETYL ALCOHOL, CITRIC ACID, COPPER SULFATE, GLYCERYL STEARATE, MAGNESIUM SULFATE, O-CYMEN-5-OL, SODIUM HYDROXIDE, XANTHAN GUM, ZINC SULFATE.
*RHEALBA® OAT FROM ORGANIC AGRICULTURE/ RHEALBA® HAVRE ØKOLOGISK DYRKET.
| SKU | 3282770108729 |
|---|---|
| Tavaramerkki | A-Derma |
-
-
Berocca Energy Orange poretabletti säästöpakkaus 60 kplTarjoushinta 18,00 € Normaalihinta 23,90 € -
Eucerin Hyaluron-Filler Epigenetic Serum 30 mlTarjoushinta 32,30 € Normaalihinta 38,00 € -
BioGaia Aldermis BABY probioottivoide vauvoille ja lapsille 25 mlTarjoushinta 16,92 € Normaalihinta 19,90 €
-
A-Derma Exomega Control balm 400mlTarjoushinta 22,87 € Normaalihinta 26,90 € -
A-Derma Exomega Control balm 200mlTarjoushinta 16,83 € Normaalihinta 19,80 € -
A-Derma Exomega Control lotion 400mlTarjoushinta 22,87 € Normaalihinta 26,90 € -
A-Derma Exomega Control lotion 200mlTarjoushinta 16,83 € Normaalihinta 19,80 €





